Ako vytvoriť grafiku pre svoj projekt a soc. siete

Ako vytvoriť grafiku pre svoj projekt a soc. siete

Nie je žiadnym tajomstvom, že grafika a obrázky predávajú. S nástupom sociálnych sieti sa použitie vizuálnych materiálov stalo predpokladom pre vytvorenie úspešných a pútavých príspevkov.

Nie každý sa môže obrátiť na grafika aby mu pripravil grafické podklady. Ak patríte aj Vy do tejto skupiny, alebo ste kreatívny a chcete si vyskúšať prípravu grafických materiálov pre Váš príspevok, nemusíte hneď siahnuť po drahých softwaroch a platených obrázkoch z databánk. Máme pre Vás niekoľko typov ako ušetriť.

Software na úpravu grafiky

GIMP je editor fotografií a grafiky. Dokáže pracovať s vrstvami a rožnými formátmi obrázkov. Je dostupný ako pre operačný systém Windows, tak aj pre Linux a OS X. A to najlepšie je, že je úplne zadarmo. Tu si ho môžete stiahnuť a pokiaľ Vám nie je angličtina cudzia tak tu nájdete zopár tutoriálov.

Ide to aj jednoduchšie

Canva je online platforma na úpravu grafiky. Jej výhodou je, že obsahuje už množstvo šablón, ktoré môžete použiť. Jej použitie je intuitívne. Nevýhodou je, že tie najzaujímavejšie šablóny nie sú zadarmo. Napriek tomu Canvu odporúčame ľuďom s minimálnymi skúsenosťami, ktorí chcú vytvoriť rýchlo zaujímavú grafiku.

Na záver ešte prikladáme link na ďalšie zaujímavé zdroje.